środa, 12 lutego 2014

Duże sprawy w małych głowach

Pewna sympatyczna mama wraz z drugą pewnie równie sympatyczną (nie znam) postanowiły wydać nie byle jaką książkę. Książka jest dla zdrowych dzieci, którym ciężko zrozumieć, dlaczego ich kolega jest inny-niepełnosprawny. Nam samym czasem ciężko wytłumaczyć dziecku, czemu inne nie mówi, nie chodzi, nie reaguje itd, ale myślę, że ta książka na bank to ułatwi.

Tu opis książki
Książka będzie składała się z czterech części, z których każda będzie poświęcona innemu rodzajowi niepełnosprawności. Naszym celem jest opowiedzenie dzieciom, czym jest niepełnosprawność, jak dzieci z różnego rodzaju deficytami odczuwają świat, z czego wynikają ich choroby / zaburzenia i czy możliwe jest wyleczenie. Chcemy pokazać, że niepełnosprawność to inne odczuwanie, widzenie a czasem także inne rozumienie świata. Tą publikacją chcemy obalić kilka stereotypów i sprawić, aby dzieci zdrowe przestały się bać dzieci niepełnosprawnych. Chcemy pokazać, że nawet dzieciaki niemówiące są w stanie się komunikować – książka będzie zawierała ilustracje podstawowych znaków z języka migowego oraz elementy komunikacji alternatywnej. Będą w niej także opisane zabawy edukacyjne, w których wykonaniu będą musieli pomóc dzieciom rodzice, a których zadaniem jest wprowadzenie dziecka zdrowego w świat dzieci niepełnosprawnych. Mamy także nadzieję, że rodzice czytający swoim dzieciom tę opowieść także będą zmuszeni do refleksji i zastanowienia się nad swoim podejściem do tematu niepełnosprawności.

Książka ma także swój profił na FB  na który serdecznie zapraszam
https://www.facebook.com/duze.sprawy

Jednak , aby mogła być wydana bezpłatnie potrzebne są fundusze, stąd moja prośba, abyście poświęcili choć złotówkę na ten cel. Wszystko doczytacie na
http://polakpotrafi.pl/projekt/duze-sprawy

Serdeczne dzięki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz