poniedziałek, 10 lutego 2014

Metoda Tomatisa

Decyzja o odbyciu treningu słuchowego Tomatisa już dawno podjęta, ale czekaliśmy do ukończenia 5 lat. Jednak Oli kończy 5 lat dopiero 18 maja, czyli zaraz po treningu jechalibyśmy na turnus rechabilitacyjny, raczej byłoby to bez sensu, bo wiadomo skutki uboczne są dosyć mocne.
Z polecenia mieliśmy odbywać do w pewnym ośrodku, umówiliśmy się na test gotowości słuchowej i wyszedł klops.
Okazuje się, że Oli testu nie przeszedł, nie wykazał żadnej reakcji na dźwięki, więc trzeba mu ustawić program podstawowy. Jednak ja mam bardzo mieszane uczucia, Pani zrezygnowała już po 3 minutach, ponoć skoro nie wykazał żadnej reakcji to nie miało to dalej sensu.
Nie umiem powiedzieć sama do końca czemu mi tam nie pasowało, ale  czuję, że to nie to co szukam dla Oliwka. I pewnie zrezygnowalibyśmy z tej placówki, gdyby nie to, że Oli się tam dobrze czuł, a w sumie to o jego dobre samopoczucie chodzi, a nie o moje.
I tym sposobem jestem w kropce, bo jedna seria to koszt 1800zl, więc nie mała kwota na podejmowanie jakiś tam prób, już nie mówiąc, że chodzi o pobudzenie słuchu Olka, a z tym kombinować nie mogę.
Całą niedziele przepłakałam i pół soboty, rozwaliło mnie to totalnie, bo wychodzi na to, że Oli świetnie słyszy, ale nie słucha. Do tego moje mieszane uczucia, a wiąże z Tomatisem wielkie nadzieje już od bardzo dawna i się znów posypałam, jak domek z kart....

5 komentarzy:

 1. wiesz, sama myślałam o Tomatisie dla Madzi, ale na razie ciągle odwlekam...., może moje oczekiwania są zbyt wielkie, a rzeczywistość okaże się inna. Paulinka może to nie takie podejście, albo może czas jeszcze - nie wiem- nie załamuj się, ale może jednak w innym ośrodku trzeba by spróbować.... Wszystkiego najlepszego z okazji Waszej rocznicy :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Postanowiliśmy skonsultować to z innym ośrodkiem, tu jednak nam coś nie pasuje, zobaczymy opinie innych specjalistów, dzięki za życzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem o jakich skutkach ubocznych mówisz ale jak u swojego syna nie zauważyłam żadnych. Jesteśmy po dwóch etapach tomatisa a przed turnusem (tak też jedziemy do Jarnołtówka :)) bedziemy powtarzac drugi etap 15 godz. Po półrocznej przerwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pobudzenie, czasem agresja, nerwowość itd

   Usuń
 4. Pewnie sprawdzcie jeszcze,byc moze tam bardziej sie przyloza i chociaz bedziecie mieli pewnosc. 3mam mocno kciuki!

  OdpowiedzUsuń