czwartek, 3 października 2013

Wielka awantura, czyli rodzice otwierają Klub Rodzica Autyzm Help w Olsztynie

Mało kiedy coś oceniam z boku, w końcu to nie moja sprawa, ale nie tym razem, o nie, nie. Tym razem chodzi o nas rodziców i o moją kochaną Bogusie mamę Józka i Elci oraz pozostałej równie cudnej dwójki.
Zaczynając od początku Bogusia wraz z Moniką mamą pszczółki Mai zrobiły rzecz karygodną i niesłychaną sprzeciwiły się decyzji pewnej osoby i zrobiły coś dla siebie jak i innych rodziców dzieci z autyzmem, za co zostały zbesztane na ogólnym forum placówki, którą notabene zawsze bardzo wychwalały, bo przecież nie mogły trafić lepiej. Ponieważ jak pisałam dziś zamierzam oceniać pozwolę sobie na sprostowanie, może i och dzieci lepiej trafić nie mogły, ale one niestety już tak, dziewczyny źle i karygodnie potraktowano wystawiając plakaty owej treści w placówce:
Drodzy Rodzice - pytacie, więc odpowiadamy.
Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym i Osobom o Podobnych Zaburzeniach w Rozwoju, Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Niepełnosprawnością ...Ruchową i Niepełnosprawnością Sprzeżoną oraz pracownicy Zespołu Placówek Edukacyjnych nie mają nic wspólnego z inicjatywą Autyzm Help Fundacji JiM z Łodzi.

Tworzeniem koła Autyzm Help zajmują się dwie mamy wychowanków naszej placówki, co ogłosiły na swoich profilach na Fb. Wcześniej aktywnie uczestniczyły w naszych akcjach i kampaniach, stąd też ich działania mogą być mylnie utożsamiane z naszymi.

Dlatego też wyjaśniamy: stowarzyszenia oraz pracownicy ZPE stanowczo odcinają się od działań prowadzonych na terenie naszej placówki przez osoby związane z łódzką Fundacją JiM.

Nasze wieloletnie działania koncentrują się na wspieraniu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin z terenu Warmii i Mazur, tworzeniu ich pozytywnego wizerunku. Swoją pracą udowodniliśmy, że potrafimy stworzyć godne warunki do edukacji i rehabilitacji. Przed nami jeszcze wiele inicjatyw, by zapewnić im bezpieczną, dobrą przyszłość.

Drodzy Rodzice – wesprzyjcie nas, działajmy razem! 


W imieniu zarządów stowarzyszeń
Agnieszka Jabłońska
Jerzy Michno
Urszula Przekwas


Nie rozumiem i nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, przecież przynajmniej teoretycznie gramy do jednej bramki- my rodzice, jak i terapeuci oraz placówki do których chodzą nasze dzieci.
Czyżby co niektórzy uważali, że w Olsztynie mają monopol na autystów i wszystko co związane z nimi.
A może strach przed tym, że rodzice w grupie mogą mieć głos i siłę i zaczną wymagać?
Jest też opcja trzecia pieniądze i strach przed wpływami do JiMa, bo chyba tego, że dzieci z ZPE uciekną do Łodzi to chyba nie przewidują.

Chce powiedzieć, że klub Rodzica jest dla rodziców, nie dla dzieci. To rodZice otrzymują w nim wsparcie od samych siebie. Bo potrzebujemy siebie jak powietrza, nie ma co się oszukiwać, blogi autystyczne wyrastają jak grzybki po deszczu i nie wierzę, że tylko dla zapisków , ale właśnie po to aby poznać innych ludzi. Ja poznałam wielu z Was, pewne decyzje były dla mnie łatwiejsze dzięki Wam blogującym i Waszym doświadczeniom, poznałam chociażby Bogusie i Monikę, zobaczyłam, że autyzm to nie tylko łzy, ale i radości i śmieszne przygody.
Nie każdy ma możliwość i chęć blogować, woli spotkania w realu i po to powstają kluby w Łodzi, Warszawie, Wrześni i Olsztynie, by wspierać rodziców w codziennych sprawach, w okresach diagnoz i dokumentacji, by się pośmiać i popłakać, by po prostu spotkać się ze sobą bez terapeutów.
Ja uczestniczę w tych klubach od zeszłego roku, przestałam płakać , przestałam czuć, że tylko ja mam tak źle, poznałam wiele pozytywnych osób i wielkich wariatów dlatego wszystkich z Olsztyna i  okolic zapraszam na klub Rodzica 12.10 będę tam i JA :)

Wielki szacunek dla Bogusi i Moniki, że się nie poddały, jestem z Wami, sercem i duszą :)

A wszystkich zagubionych i samotnych rodziców zapraszam do naszej grupy facebookowej Klub Rodzica Autyzm Help by JiM.

6 komentarzy:

 1. Pięknie to napisałaś:)Dziękujemy za wsparcie i cieszymy się,że będziesz z Nami!!!CUDOWNIE!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina, Bogusia i Moniko,
  Pamiętajcie ze nie jesteście same. "CI "którzy boją cie nieznanego, nowego, wychodzącego poza "ICH" zasady, często zniżają sie do agresji, szykanowania, dyskryminacji i karania osób niewinnych takich jak CHORE DZIECI.
  To nie FER robić nagonkę.
  Dziewczyny integruje sie z Wami w myśl przewodnią książki z 1850 roku Nathaniela Hawthorne'a "Szkarłatną litera"
  a ściślej mówiąc "NIEBIESKA LITERA".

  OdpowiedzUsuń
 3. Super napisane.Nic dodać nic ująć.
  Pozdrawiam i Wszystkiego dobrego.
  Trzymam za Was babeczki kciuki :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasia wysłałą mi informację o Waszej grupie na FB, ale pomyślałam, ze czasu jak na lekarsto itd, teraz jednak, gdy wiem, kto się za grupą kryje, wchodzę w to:)
  Trzymajcie się dziewczyny:*

  OdpowiedzUsuń