poniedziałek, 2 września 2013

Idziemy do szkoły, bo możemy

Rozpoczeliśmy nowy rok szkolny z wielkim hukiem. Kto się nudził w domu w wakacje ten z fundacją czasu na nudę na pewno nie ma.
Prawdziwy przedszkolak musi się posilić :)
Dziś dzieciaki, rodzice, terapeuci i Pani Prezydent Hanna Zdanowska burzyli mur, nie był to jakiś zwykły mur, a symbolizujący poprzeczkę jaką stawiają przed dziećmi autystycznymi szkoły i przedszkola. JiM zorganizował ten nietypowy happening, aby zsolidaryzować się z dziećmi które szansy pójścia do szkoły nie dostały, ponieważ szkoły nie chcą naszych dzieci, a dla ich "dobra" wysyłane są na nauczanie indywidualne w domu. Co uniemożliwia integracje z rówieśnikami,a tym samym hamuje jeszcze bardziej ich rozwój.
Fundacja chciała także zwrócić uwagę na uchwaloną 12 lipca Kartę Praw Osób z Autyzmem, która wyraźnie zaznacza, że naszym dzieciom należy się łatwo dostępna, bezpłatna i adekwatna edukacja, dostosowana do ich potrzeb i możliwości.
Pani Hanna nie ściemniała, że jest super, zaznaczyła, że wiele trzeba zmienić i obiecała, że karta do szkól trafi. Chwilę pobawiła się z dzieciakami i pokazała się z luźnej strony, nie jako służbistka.

Nawet nie muszę pisać jak Olka cieszyło rozwalanie muru, bieganie i wchodzenie do pudeł. Była też zabawa, gra na bębnach, dużo śmiechu i atrakcji. Wesoła szkoła JiM znajdująca się za murem bez wątpienia zachwyciła każdego ucznia :)

A od jutra już normalne przedszkolne życie, za dzisiejszy dzień pełen wrażeń serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali z nami w nim udział :*

A tu mała fotorelacja, zdj. m.in. Asia Duranowska
Muzykoterapia

Granie z Panią Prezydent H. Zdanowska

Ale czad- wesoło nam

Tulimy
Napisali o nas : (parę wesołych zdjęć Oliwka)
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/982884,happening-na-pasazu-schillera-dzieci-z-autyzmem-maja-swoje-miejsce-w-szkole-zdjecia,4,15,id,t,sm,sg.html#galeria-material

3 komentarze:

 1. strasznie fajnie macie z tym Jimem, ale ja tez nie narzekam

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna akcja i bardzo potrzebna- oczywiście, ze obejrzałam już wszystkie zdjęcia z Olim i jeszcze film w internecie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bogusia na Ciebie zawsze można liczyć :)

   Usuń