niedziela, 13 stycznia 2013

Turnus rehabilitacyjny - pomocy!!!!

Szukam turnusów dla Oliwka , parę nawet znalazłam. Ale kompletnie nie mam pomysłu na które warto jechać. Jak załatwić dofinansowanie i gdzie ??
Może ktoś z Was już był może coś polecić oraz powiedzieć czy da się go choć częściowo zrefundować????

U nas dalej ciężko, doszły nerwy, ale za to chodzi ubrany dzięki Bogu....

7 komentarzy:

 1. Chmielaczku, powiem Ci wszystko, co chcesz wiedzieć. mamy z Franiem za sobą chyba z 10 turnusów. W lipcu jedziemy na turnus psychoterapeutyczny z Tairona dla dzieci z autyzmem.
  Dofinansowanie z Pfronu do turnusu to suma ok 1600-1800 zł, turnusy kosztuja od 4500-6000, reszte kosztów musisz więc pokryc sama lub starac się o dofinansowanie z innych fundacji. Franiowi 2 turnusy dofinansowała swojego czasu Fundacja TVN.
  Jak masz więcej pytań pisz maila.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisałam meila, ale bez odpowiedzi :) może zaginął gdzieś w drodze, więc napisze kolejny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. odradzam Panoramę Morską - nie jest dobra dla naszych dzieci - tłum i brak specjalistów. My w ogóle zrezygnowaliśmy z turnusów - wolę za mniejsze pieniądze wyjechać gdzieś z dziećmi, nie oczekuję, że przez dwa tygodnie ktoś, kto codziennie nie pracuje z Józkiem osiągnie rezultaty. Józek najpierw oswaja się długo z terapeutą, turnus byłby za krótki dla niego. Stawiamy na terapię w placówce w roku szkolnym i odpoczynek w wakacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Się odniosę:)
   Bogusiu, są turnusy, które mogą zdziałac wiele dobrego. Pierwsze 8 czy 9 turnusów były to turnusy ruchowe, na których uczyłam sie ogromnie duzo od terapetów, fizjo i pedagogów. Na miejscu nie mielismy żadnej terapii dla Frania. Potem były 2 turnusy logopedyczne - tu j.w. W turnusie, na który pojedziemy z małym w lecie, będa brali terapeuci z Prodeste, więc ludzie, który doskonale znają Frania a Franio ich.
   My turnusowm ogromnie dużo zawdzięczamy.

   Usuń
  2. o Prodeste dużo czytam u Was dobrego -z takimi terapeutami warto!

   Usuń
 4. Ja też szukam miejsca gdzie mogłybyśmy wyjechać z Oliwką. Jestem w trakcie składania papierów do PFRON.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Ja z synem byłem na 3 turnusach w zeszłym roku i polecam turnus w Czarnym Lesie (logopedycznie) a w Rusinowicach (ruchowo). Więcej mozna dowiedzieć się: http://www.pomagamykubie.com/?p=1065

  OdpowiedzUsuń